Πρωταθλητής Ελλάδος και στις μεγάλες αποστάσεις o ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Άλλη μια πανελλήνια πρωτιά κατέκτησε ο ΝΟ Χαλκίδας, που αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος στο 6ο Πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων Κανόε Καγιάκ Σπριντ 2021.

Οι αγώνες έγιναν στην απόσταση των 5.000 μέτρων στη Σαλαμίνα, στις εγκαταστάσεις του Ν.Ο. Ζάρλη Γυάλας Σαλαμίνας.

Με την εξαιρετική παρουσία του ο ΝΟΧ κατάφερε να αναδειχθεί πρωταθλητής για 2η συνεχόμενη χρονιά με 103 βαθμούς, αφήνοντας 2ο το Ναυτικό Όμιλο Χανίων και 3ο τον  Ν.Ο. Ζάρλη Γυάλας Σαλαμίνας.

Ο απολογισμός για το τμήμα Καγιάκ της Χαλκίδας ήταν 6 μετάλλια (3 χρυσά, 3 ασημένια) και τα κέρδισαν: